Numark controller ile Rekordbox kullanma

sanpedroXL

Sound4Life Üye
28 Ara 2021
9
16
türkiye
İyi forumlar arkadaşlar (şu cümleyi hep kurmak istemiştim)

Şimdi elimde Numark kontroller var ve onunla birlikte gelen Serato Lite yazılımı. Serato her ne kadar sevilmese de onunla bir sıkıntım yoktu fakat bir noktada bazı parçaların, ritimlerini yanlış gösterdiğini fark ettim (şekil a) Rekordbox ise bunu tam isabetli gösteriyor (şekil ab)
Hatta bazı parçalarda vuruş noktalarını hiç göstermiyor bile (şekil b)
Ben de Serato yerine daha iyi olduğunu gördüğüm Rekordbox kullanmak istedim ama bildiğiniz gibi Pioner cihaz olmadan kullandırtmıyor. Fakat mapping denen bir olayla kullanılabiliyormuş. Eğer bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa çok çok büyük iylik etmiş olur. Burada bundan anlayan abilerim vardır eminim. Şuanda çalmak istediğim bir set var ve bu yüzden çalamıyorum çünkü bu numark cihaz diğer hiçbir yazılımla çalışmıyor.
(bu arada virtual de bazı parçalarda hatalı)

Hi Sound4life
I wanna use my numark controller with rekordbox because I recently find out that Serato is making mistakes. Shown beat point is incorrect (picture a) unlike serato, Rekordbox showes it correctly (picture ab)
in fact some files doesnt even have that beat lines or points (picture b)

So if there is any way to use numark with rekordbox I really need to do it because I heard some ways like 'mapping' but I dont know how to do it. Some help would be awesome for me rn bc there is a set I want to play but I just cant bc of that.
thx

Ekli dosyalar

• a.png
    a.png
    302.8 KB · Görüntüleme: 7
  • ab.png
    ab.png
    198.5 KB · Görüntüleme: 6
  • b.png
    b.png
    366.7 KB · Görüntüleme: 7
Etiketler