Pioneer DDJ-SR Hata! Yardım lütfen!!!

RichPich

Sound4Life Üye
27 Haz 2018
28
1
34
İst
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi pioneer Ddj Sr kullanıyorum + Windows tabanlı Asus marka iyi bir laptop ile sahne alıyorum. Fakat son dönemde başıma oldukça sık rastladığım bir problem var. Örneğin sağ deck’ten parça çalarken sol deck’e parça atıyorum cue’larken diğer deck’teki parçayı baştan çalmaya başlıyor. Fx düğmelerini on off konumuna getirdiğimde yeniden parça atıyor. Sample, roll bölümüne bastığımda farklı bir işlem yapıyor. Ve bu hatayı verirken padlarin üzerindeki hot cue, roll, sample bölümü yanıp yanıp sönüyor sürekli yanması lazım. Yazılımsal bir arıza mı donanımsal bir arıza mı anlam vermedim ve bunu sadece sol sevkte yapıyor. Anladığım kadarıyla birşey çakışıyor ve tuş kombinasyon yerlerini otomatik olarak değiştiriyor. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Problemi çözmek için çözüm önerisi olan yada nereye başvurmam gerektiği konusunda bilgisi olan var mı? Cihazı ikinci el olarak almıştım garantisi yok. Padlari, fx’leri loopları aktif olarak kullanmaktayım bunun için aldım cihazı ve şimdi sürekli bu tarz hatalar almaya başladım bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Programı silip tekrar yükledim + güncelleme kontrolü yaptım + sorunsuz bir şekilde çalışırken PC’ye ekstra bir softwave yüklemedim.

İsteyen olursa video çekip orada da anlatabilirim.

Saygılarımla

fkaptan35

Sound4Life Üye
27 Ağu 2015
30
11
35
alanya-salihli
Merhaba, yüklü olan efektleri silip tekrar denermisin birde USB kablosunun temassızlığı da olabilir...Bunları dene istersen birde...

Geri