Remix yapan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir durum !!!

dazejar

Sound4Life Üye
30 Tem 2016
50
424
45
Bodrum
Merhaba...

Remix yapan arkadaşlar için çok basit fakat bir o kadarda önemli bir konuya değinmek istiyorum. Eminim bu forumda değineceğim konu hakkında muzdarip olan pek çok DJ arkadaşımız bulunmaktadır, o da yapılan remixlerin extended versiyonlarının bulunmaması. Remix yapan arkadaşlar, sizler de farkındasınızdır ki bu sitenin %70-80'i dj lerden oluşmaktadır ve sizlerin yaptığı/paylaştığı remixleri indirip çalmak için buradalar. Fakat her ne kadar güzel remix yapsanızda paylaştığınız radio edit tarzında ki remixler pek çalınabilecek durumda olmuyor ne yazık ki. O kadar uğraşıp ortaya çıkardığınız remixlerin başına ve sonuna 8 veya 16 mezur loop atmanız 5-10 dakikanızı almaz. Bazı arkadaşlarımız düşünceli olup çalabilelim diye mesela hem radio hem de extended olmak üzere 2 versiyonu birden paylaşıyor sağolsunlar. Sizlerin de bu konu hakkında duyarlı olacağına inanıyor ve güzel remixlerinizin daha çok kitleye ulaşması için daha rahat çalınabilecek şekilde uyarlama yapacağınızı umuyorum. Teşekkürler ;)

Sweet Love

V.İ.P MUSİC CENTER
6 Kas 2021
8
348
37
Antalya
Tebrikler çok detaylı bir konu üzerinde yoğunlaştınız fakat biri çıkıp çok biliyorsan kendin yap derse şaşırma :)

umutbozan

Sound4Life Üye
25 Şub 2015
54
132
İstambul
Merhaba...

Remix yapan arkadaşlar için çok basit fakat bir o kadarda önemli bir konuya değinmek istiyorum. Eminim bu forumda değineceğim konu hakkında muzdarip olan pek çok DJ arkadaşımız bulunmaktadır, o da yapılan remixlerin extended versiyonlarının bulunmaması. Remix yapan arkadaşlar, sizler de farkındasınızdır ki bu sitenin %70-80'i dj lerden oluşmaktadır ve sizlerin yaptığı/paylaştığı remixleri indirip çalmak için buradalar. Fakat her ne kadar güzel remix yapsanızda paylaştığınız radio edit tarzında ki remixler pek çalınabilecek durumda olmuyor ne yazık ki. O kadar uğraşıp ortaya çıkardığınız remixlerin başına ve sonuna 8 veya 16 mezur loop atmanız 5-10 dakikanızı almaz. Bazı arkadaşlarımız düşünceli olup çalabilelim diye mesela hem radio hem de extended olmak üzere 2 versiyonu birden paylaşıyor sağolsunlar. Sizlerin de bu konu hakkında duyarlı olacağına inanıyor ve güzel remixlerinizin daha çok kitleye ulaşması için daha rahat çalınabilecek şekilde uyarlama yapacağınızı umuyorum. Teşekkürler ;)
Teşekkürler ???

Anotia

Özel Üye
Özel Üye
15 Şub 2017
2,315
59,015
Ankara
Merhaba...

Çok mantıklı.
Prodüksiyonla ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

dazejar

Sound4Life Üye
30 Tem 2016
50
424
45
Bodrum
Adam illa yazmiyor ise ve çalışmayı çok beğendi iseniz..çalmayacakmısınız?
Genelde çok mecbur kalmadıkça çalmıyorum. Hiç çalmıyor değilim tabi. Zaten yazdığımı dikkatlice okuduysanız ''pek çalınabilecek durumda olmuyor'' diye belirttim. Burada anlatmak istediğim parçalar arası geçişlerde rahatlık olması için yapılan remixlerin başına ve sonuna loop atılması. Bu da parçanın kemik yapısı bittikten sonra eklenmesi çok basit birşey. Kopyala yapıştır belki bi iki filtre eklenir. Bu sadece bir öneri. Yapan yapar yapmayan yapmaz, çalan çalar çalmayan çalmaz. Saygılar :)

Geri